четвер, 7 квітня 2016 р.

Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями

Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження

числа за двома різницями

Мета: ознайомити учнів з прийомом множення іменованих чисел на двоцифрове число;

формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження чисел за двома різницями,

порівнювати їх умови і розв’язання; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення

Робота в групах

Кожна група отримує текст завдання. Перемагає група, яка першою впорається із завданням.

На фермі у Федота є і коні, і кури, і корови, і свині.

У корів і свиней усього 56 ніг.

У корів і курей усього 34 ноги.

У коней, корів і свиней усього 64 ноги.

У всіх тварин разом 74 ноги.

Скільки тварин на фермі у Федота?

Відповіді: 2 коні, 6 корів, 8 свиней, 5 курей.

3. Математичний диктант (див. додатковий матеріал до уроку на с. 3)

4. Актуалізація знань, постановка проблемного питання, повідомлення теми

і мети уроку. Робота за підручником (с. 150)

Завдання 942 (усно)

1 т : 20 = 1000 кг : 20 = 50 кг

1 ц : 20 = 100 кг : 20 = 5 кг

1 т – 20 кг = 1000 кг – 20 кг = 980 кг = 9 ц 80 кг

1 ц – 20 кг = 100 кг – 20 кг = 80 кг

2 кг 500 г · 2 = 5 кг

3 м 50 см · 4 = 14 м

III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за підручником (с. 150)

Завдання 943

Висновок. При множенні складені іменовані числа замінюють простими.

У відповіді просте іменоване число замінюють складеним.

2. Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Письмове виконання завдань з поясненням на дошці

Завдання 944

8349 м 76 см · 48 = 400 788 м 48 см 5 м 25 см · 24 = 126 м

7 ц 8 кг · 45 = 318 ц 60 кг 24 кг 800 г · 35 = 868 кг

11 см 5 мм · 66 = 759 см 5 м 42 см · 50 = 271 м

— Закінчіть речення.

 При множенні складене іменоване число замінюють... (простим).

 У відповіді просте іменоване число замінюють... (складеним).

2. Пальчикова гімнастика

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 150)

Завдання 945 (колективно)

Задача 1

Розв’язання

1) 560 – 490 = 70 (т) — більше перевіз перший шофер;

2) 70 : 2 = 35 (т) — 1 самоскид за 1 рейс;

3) 560 : 35 = 16 (рейс.) — робив перший шофер;

4) 490 : 35 = 14 (рейс.) — робив другий шофер.

Відповідь: 16 рейсів робив перший шофер і 14 рейсів — другий.

Задача 2 (обернена)

Розв’язання

1) 16 – 14 = 2 (рейс.) — більше робив перший шофер;

2) 70 : 2 = 35 (т) — за 1 рейс;

3) 16 · 35 = 560 (т) — перший шофер;

4) 14 · 35 = 490 (т) — другий шофер.

Відповідь: 560 т цементу перевіз перший шофер і 490 т — другий.

Завдання 946 (самостійно)

Розв’язання

1) 170 · 3 = 510 (г) — один кекс;

2) 510 · 25 = 12 750 (г) — 25 кексів.

12 750 г = 12 кг 750 г.

Відповідь: 12 кг 750 г важать 25 кексів.

Завдання 947 (з коментуванням)

Розв’язання

1) Р = 2 · (а + а);

2) S = а · а;

при а = 36 см:

Р = 2 · (36 + 36) = 2 · 72 = 144 см;

S = 36 · 36 = 1296 см 2 .

Завдання 948 (самостійно)

Розв’язання

1) 627 – 285 = 342 (п) — більше першого дня;

2) 342 : 6 = 57 (п) — за 1 рейс;

3) 627 : 57 = 11 (рейс.) — першого дня;

4) 285 : 57 = 5 (рейс.) — другого дня.

Відповідь: 11 рейсів було зроблено першого дня і 5 рейсів другого дня.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Продовжіть речення.

 Сьогодні на уроці я вчився...

 Для мене було важливим і цікавим...

 Мені здалося складним...

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 949 (с. 151).

Додатковий матеріал до уроку

Математичний диктант

 Запишіть частку чисел 150 і 3.

 Задумане число збільшили в 100 разів і отримали 8000. Яке число задумали?

 Добуток чисел 5 і 1000 зменште на 1000.

 Суму чисел 310 і 690 збільште в 32 рази.

 Якщо від задуманого числа відняти найменше чотирицифрове число, то вийде 7580.

Яке число задумано?

 Знайдіть від 20 000.

 Довжина прямокутника 10 см, ширина в 5 разів менше. Знайдіть площу прямокутника.

 Якщо перший множник 50, а другий — такий самий, то чому дорівнює добуток?

 У скільки разів число 40 менше, ніж 280?

 На скільки число 40 менше, ніж 280?

 Добуток чисел 20 і 20 збільште у 10 разів.

Відповіді: 50; 80; 4000; 32 000; 8580; 12 000; 20 см 2 ; 2500; 7; 240; 4000.

Немає коментарів:

Дописати коментар