Тема: ″ РОЛЬ
ПРИСЛІВНИКІВ-СИНОНІМІВ ТА АНТОНІМІВ У МОВЛЕННІ ″
Мета: засвоєння знань учнями про
прислівника синоніми, антоніми;
розвивати
мислення, мовлення;
виховувати любов до рідної мови та рідного краю .
Обладнання та матеріали:
зошит, олівець, ручка
Тип заняття: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент (1хв)
II. Актуалізація опорних знань учнів (6хв)
III. Мотивація навчально-пізнавальної
діяльності учнів (5хв)
IV. Повідомлення теми, мети та завдань
заняття (1хв)
V .Вивчення нового матеріалу(10хв)
VІ. Практична робота (21хв)
VІІ. Заключний етап (1хв)
І. Організаційний момент
-
Подивилися на мене. Усміхнулися! Готові до уроку?
Молодці!
II. Актуалізація опорних знань учні
-
Що таке синоніми?
-
Що таке антоніми?
Гра
«“Зайве” слово» ˝
Вголос,
уважний, вранці, вгору.
Чесно,
охайно, сум, взимку.
—
Розберіть за будовою слово чесно.
3.
Каліграфічна хвилинка
Вр
ран нц ці вранці
—
Доберіть споріднений прислівник. Спишіть речення. Встановіть зв’язок між
словами.
Вранці
на болотах галасливе птаство лаштується у вирій.
III. Мотивація
навчально-пізнавальної діяльності учнів
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про
прислівники-синоніми.
IV. Повідомлення теми , мети та завдань уроку
Мета: засвоєння знань учнями про
прислівника синоніми, антоніми;
V.
Вивчення нового матеріалу
1. Спостереження за мовним
матеріалом
— Прочитайте прислівники парами. Що
ви помітили?
Гарно
добре
недалеко
близько
колись
інколи
дуже
надто
незабаром скоро
швидко
хутко
— Серед прислівників є слова,
близькі за значенням,— синоніми. Наприклад: навколо і навкруги, гарно і чудово,
старанно і ретельно.
2. Робота за підручником (с.
166–167)
Вправа 325
Навкруги, навколо, довкола, кругом,
навкруг.
Вправа 326
Чудово — прекрасно, гарно, красиво;
уміло — старанно, правильно, майстерно; радісно — щасливо, весело; довго —
нешвидко, затяжно, безкінечно; ясно — світло; ніжно — трепетно, лагідно; любо —
гарно, чудово, красиво; швидко — недовго, жваво, прудко, стрімко; казково —
чарівно, незвично.
Фізкультхвилинка –
проводить черговий учень
VІ. Практична роботи
—
Поясніть за допомогою прислівника зміст прислів’їв та приказок.
У
петрівку день — рік (довго).
Восени
ложка води, а цебер грязі (брудно, мокро).
Зимою
сонце світить, та не гріє (холодно).
2.
Робота в парах
1)
Замініть вислови синонімічними прислівниками.
Лягти
разом з курами — (рано);
надворі,
хоч в око стрельни — (темно);
працює,
як сонна муха — (повільно).
2)
Запишіть речення, замінюючи виділені слова прислівниками-синонімами.
Він
прокидається ані світ, ані зоря.
Завдання
виконує п’яте через десяте.
Працює,
як сонна муха.
Як
сніг на голову, у щоденнику з’явилися погані оцінки.
3.
Самостійна робота
—
Спишіть прислів’я, доберіть прислівники за змістом.
...
знання добувати, зате... носити.
Дим
видно..., а вогонь...
(Вдень,
тяжко, вночі, легко)
Антоніми:
повільно
— швидко, старанно — ліниво, тихенько — голосно, раніше — пізніше.
Синоніми:
повільно
— неспішно, нешвидко, неквапливо, розтягнутий, кволо, стримано.
Старанно
— ретельно, сумлінно, дбайливо.
Гра «Добери
антонім»
Вчора
—
взимку
—
зранку
—
низько
—
спереду
—
швидко
—
VІI. Заключний етап
1.
Рефлексія
Що нового дізналися
на уроці?
У чому зазнали труднощів?
2.
Повідомлення домашнього завдання
Вправа
Немає коментарів:
Дописати коментар