четвер, 8 вересня 2016 р.

Поняття вгорі, посередині, внизу, порівну, непорівну, більше, менше. Підготовка до письма

Тема. Поняття вгорі, посередині, внизу, порівну, непорівну, більше, менше. Підготовка до письма
Мета:  вчити учнів порівнювати групи предметів за кількістю; формувати навички лічби; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість.
Обладнання:  предметні малюнки для лічби, силуетні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Порівняння груп предметів за розміром
• Знайти найдовшу ялинку. Вказати найкоротшу ялинку. Скільки ялинок намальовано? Яка ялинка стоїть першою? Яка ялинка стоїть останньою?
• Знайти найдовший та найкоротший корабель.
2. Лічба предметів
На дошці — два малюнки.
Робота за малюнком 1
— Скільки яблук? Скільки груш? Яких фруктів більше: груш чи яблук? Яблук чи груш? Яких фруктів менше: груш чи яблук?
Робота за малюнком 2
— Кого більше — метеликів чи бджілок? Кого менше: метеликів чи бджілок? Скільки бджілок? Скільки метеликів? Що треба зробити, щоб бджілок та метеликів було порівну?
II. Вивчення нового матеріалу
1. Практичне порівняння груп предметів за кількістю
Діти викладають на парту кружечки (9) й трикутнички (5).
Завдання: викласти геометричні фігури один під одним. Чого більше? Чого менше? Скільки «зайвих» кружечків? Що треба зробити, щоб кружечків та трикутничків було порівну?
2. Робота з підручником (С. 7).
Завдання 1
— Де спить хлопчик? Дівчинка? Собака? Кіт? Скільки на малюнку тварин?
Завдання 2
— На якому малюнку ягід червоної та чорної смородини порівну? На яких не порівну? На якому малюнку червоних ягід менше?
3. Фізкультхвилинка
4. Вправи на вироблення графічних навичок
Креслення бордюрчиків (С. 7, № 3).
5. Веселий рахунок
Дві синички — дві сестрички у зеленому гаю,
Там і ніжний соловейко веде пісеньку свою.
Скільки всіх? (2 + 1 = 3)
III. Підсумки уроку

вівторок, 6 вересня 2016 р.

Лічба предметів. Поняття стільки ж, великий — малий, найбільший — найменший

Тема. Лічба предметів. Поняття стільки ж, великий — малий, найбільший — найменший
Мета:  вчити дітей розрізняти предмети за розміром; розкрити відношення між предметами (більший, менший, однакові); формувати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення.
Обладнання:  предметні малюнки, матеріал для лічби.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення вивченого матеріалу
Лічба предметів.
На малюнку — їжачок.
Їжачок готується до зими. Він наносив собі у нірку грибочки та яблучка. Їжак яблуками чистить свої гострі голочки. Наколов він двоє яблук та й у ліс собі побрів.
Дати відповідь:
— Скільки грибочків? Скільки яблучок?
— Чого більше? Менше? Що треба зробити, щоб їх стало порівну?
2. Усне опитування
• Полічити від 1 до 10, від 10 до 1.
• Назвати сусідів числа 2. Що більше — 2 груші або 5 яблук?
• Що треба зробити, щоб груш стало стільки ж, скільки яблук?
3. Фізкультхвилинка
Станьмо, діти, дружно в ряд, вирушаємо у сад.
Руки вгору піднімаєм, наче яблука знімаєм.
Назбираємо багато, щоб узимку ласувати.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Гра «Ми — покупці»
На малюнку зображені іграшки. Учні виходять до дошки, називають не предмет, а його розміри, порівнюють його з іншими іграшками. Решта дітей вгадують, яку іграшку хоче купити учень.
2. Порівняння за розмірами підручника й зошита, парт і шаф, дошки й таблиці
III. Закріплення знань
1. Робота з підручником
Розглянути іграшки на малюнку, порахувати всіх звірят, назвати всіх звірят від найменшого до найбільшого; від найбільшого до найменшого.
2. Робота з геометричним матеріалом
Викласти стільки кружечків, скільки на малюнку малих м’ячів.
3. Вправи на вироблення графічних навичок
Креслення бордюрчиків у зошиті в клітинку за вибором вчителя.
IV. Підсумки уроку

понеділок, 5 вересня 2016 р.

Порядкова лічба. Поняття зліва — направо, справа — наліво, решта, кожний, вищий — нижчий. Підготовка до написання цифр

Тема. Порядкова лічба. Поняття зліва — направо, справа — наліво, решта, кожний, вищий — нижчий. Підготовка до написання цифр
Мета:  ознайомити учнів з розміщенням предметів у просторі; сприяти засвоєнню відповідної термінології; формувати навички лічби; розвивати логічне мислення.
Обладнання:  силуети лялькових тваринок, геометричний матеріал, предметні картки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
Повторення й закріплення вивченого матеріалу.
• Лічба предметів (іграшок, фруктів, овочів, квітів, кубиків).
• Гра «Будь уважний!»
Учитель показує картку з цифрою, а діти повинні стільки ж разів плеснути в долоні.
• На набірному полотні виставлені іграшки. Діти повинні порахувати їх зліва направо і справа наліво.
• Назвати, яка іграшка стоїть першою, яка третьою, шостою, останньою.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Ознайомлення учнів з поняттями, зазначеними в темі уроку
На столі стоять чотири кубики різного кольору (червоний, синій, жовтий, зелений).
Завдання:
• Полічити, скільки всього кубиків.
• Якого кольору останній кубик?
• Якого кольору кубик, що стоїть попереду?
• кубик якого кольору стоїть між синім і зеленим?
• Який кубик стоїть поруч з кубиком червоного кольору?
• Які кубики є сусідами кубика жовтого кольору?
2. Гра «Назви своїх сусідів»
Учитель пропонує дітям використовувати у своїй мові слова поруч, позаду, спереду, справа, зліва.
3. Фізкультхвилинка
Руки на пояс ставим усі.
Будем стрибати, мов горобці.
Скік вперед і скік назад.
Крильця вниз всі опустили
І на місці походили.
III. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з підручником.
— Полічити кружечки зліва направо, потім справа наліво.
— На якому місці зелений кружечок?
— Назвати першу пташку.
— Назвати решту пташок.
— Полічити пташок зліва направо. На якому місці ластівка?
— Полічити пташок справо наліво. На якому місці ластівка?
— Який висновок можна зробити?
2. Робота за таблицею на дошці. (На таблиці намальовані будинки.)
Завдання:
Скільки всього будинків? Назвати номери будинків від найнижчого до найвищого. Між якими будинками стоїть будиночок за номером 3?
3. Вправи на вироблення графічних навичок
Написання коротких похилих паличок: / / .
4. Завдання на розвиток мислення
Підручник (С. 5). Чим відрізняються будинки на малюнку?
5. Завдання на закріплення знань про геометричні фігури
З яких геометричних фігур складена іграшка?
IV. Підсумки уроку