четвер, 17 березня 2016 р.
УСНЕ МНОЖЕННЯ ДВОЦИФРОВИХ І КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ЧИСЛА. СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ, РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЯКИХ ВИМАГАЄ ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИ
Тема:
″ УСНЕ МНОЖЕННЯ ДВОЦИФРОВИХ І КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ЧИСЛА.
СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ, РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЯКИХ ВИМАГАЄ ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИ
Мета: формувати вміння
виконувати усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на
розрядні числа; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення;. Виховувати акуратність
Обладнання
та матеріали: зошит,
олівець, ручка
Тип
заняття:
формування вмінь та навичок
Хід
уроку
І.
Організаційний момент (1хв)
II. Актуалізація
опорних знань учнів (10хв)
IІI. Мотивація
навчально-пізнавальної діяльності учнів (4хв)
IV. Повідомлення
теми, мети та завдань заняття (1хв)
V. Практична
робота (23хв)
VІ. Заключний
етап (1хв)
І. Організаційний
момент
- Відкривайте ваші зошити запишіть число
класна робота
ІI. Актуалізація опорних знань учнів
• Множники
ЗО і 0. Знайти добуток.
• Число 500 збільшити в 2 рази.
• Число 500 збільшити на 2.
• На скільки 120 більше 4?
• У скільки разів 120 більше 4?
• Ділене 60, дільник 20. Знайти частку.
• Знайти добуток чисел 32 і 3.
• Знайти різницю чисел 32 і 3.
• Записати суму чисел 32 і 3.
• На скільки 32 більше, ніж З?
• На яке число потрібно розділити 640, щоб
отримати 80?
• На яке число потрібно помножити 150, щоб
отримати 600?
Відповіді: 0;
1000; 502; 116; ЗО; 3; 96; 29; 35; 29; 8; 4.
Завдання
814 (усно)
460
– 30 • 2 = 460 – 60 = 400;
10
• 1000 – 1 = 10 000 – 1 = 9999;
1000
– 82 • 10 = 1000 – 820 = 180;
20
• 20 – 10 • 10 = 400 – 100 = 300.
460
– 30 • 2 = 400 1000 – 82 • 10 = 180
10
• 1000 – 1 = 9999 20 • 20 – 10 • 10 = 300
ІII.
Мотивація навчально-трудової
діяльності учнів
Усні
обчислення
45
000 • 100 = 250 •
100 = 25 000 10 000 : 1000 = 10
20
• 3 = 14 • 5 = 520 • 7 = 30
• 4 =
_ Діти, що ми тільки но робили?
А яку дію ми зазвичай виконували ? Оттже
тема нашого сьогоднішнього уроку
IV. Повідомлення
теми , мети та завдань уроку
Тема:
″ УСНЕ МНОЖЕННЯ ДВОЦИФРОВИХ І КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ЧИСЛА.
СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ, РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЯКИХ ВИМАГАЄ ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИ
Мета: формувати вміння виконувати усне множення двоцифрових і
круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа
V. Практична роботи
Завдання 816 (письмово
з поясненням на дошці)
13 • 50 = 650;
1500 • 20 = 30 000;
22 • 30 = 660;
80 • 400 = 32 000;
3200 • 300 = 960 000;
60 • 40 = 2400;
160 • 40 + 1000 = 6400
+ 1000 = 7400;
500 • 400 – 100 000 =
200 000 – 100 000 = 100 000.
Фізкультхвилинка
Всі піднесли руки — раз,
І навшпиньки став весь клас.
Два — присіли, руки вниз,
|
На сусіда не дивись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам
роботу дати.
|
Хто старався присідати —
Може вже відпочивати.
|
Завдання 817 (з
поясненням на дошці)
Розв’язання
1) 720 : 9 • 2 = 160
(кг) — за перший день;
2) 720 : 5 • 3 = 432
(кг) — за другий день;
3) 160 + 432 = 592 (кг)
— за два дні.
Відповідь:592 кг рису
продали за два дні.
Завдання 818 (з
поясненням на дошці)
Розв’язання
1) 180 : 6 = 30 (км) —
за перший день;
2) 30 : 5 • 4 = 24 (км)
— за другий день;
3) 30 + 24 = 54 (км) —
за два дні;
4) 180 – 54 = 126 (км)
— залишилося пройти туристу.
Офтальмологічна пауза
Завдання 819
(самостійно)
28 784 : 7 = 4112;
Перевірка:4112 • 7 = 28
784;
37 054 • 5 = 185 270;
Перевірка: 185 270 : 5
= 37 054;
2707 – 978 = 1729;
Перевірка: 1729 + 978 =
2707;
19 м 04 см : 8 = 1904
см : 8 = 238 см = 2 м 38 см;
Перевірка:
2 м 38 см • 8 = 238 см
• 8 = 1904 см = 19 м 04 см.
Завдання 820
(самостійно)
Розв’язання
1) 4 + 2 = 6 (ящ.) —
усього;
2) 60 : 6 = 10 (кг) —
один ящик.
Відповідь:10 кг
помідорів уміщує один ящик.
VI. Заключний етап
1.
Рефлексія
-
Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?
-
Що здалося складним?
2.
Повідомлення домашнього завдання
Виканати
ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА КРУГЛІ ЧИСЛА. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИСЛА
Тема:
ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ
БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА КРУГЛІ ЧИСЛА. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД
ЧИСЛА
Мета: вчити планувати послідовність виконання дій під час письмового множення
на круглі числа; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення;
виховувати інтерес до предмета.
Обладнання
та матеріали: зошит,
олівець, ручка
Тип
заняття:
комбінований
Хід
уроку
І.
Організаційний момент (1хв)
II.
Актуалізація опорних знань учнів (10хв)
IІI. Мотивація
навчально-пізнавальної діяльності учнів (4хв)
IV.
Повідомлення теми, мети та завдань заняття (1хв)
V.
Вивчення нового матеріалу (8 хв)
VІ.
Практична робота (15хв)
VІІ.
Заключний етап (1хв)
І. Організаційний
момент
- Відкривайте ваші зошити запишіть число
класна робота
ІI. Актуалізація опорних знань учнів
Усні обчислення
Знайти
1/2 ; 2/3 ; 3/4 ; 3/10 ; 2/5 ;
4/5 від 1 год. (30 хв; 40 хв; 45 хв; 18 хв; 24 хв; 48 хв)
Математичний диктант
- Скільки кілограмів у 3/4 тонни?
- Скільки хвилин у 3/4 години?
- Збільшіть число 25 у 4 рази.
- Знайдіть частку чисел 32 та 16.
- Знайдіть суму чисел 3 км 850 м
і 1 км 150 м.
- Периметр квадрата 24 см. Чому
дорівнює його площа?
- Потяг за 1/3 години проходить
18 км. Скільки кілометрів він проходить за годину?
- Довжина сараю 8 м, а ширина 4
м. 3/4 площі підлоги пофарбовано. Скільки квадратних метрів площі підлоги не
пофарбовано?
- Яке число треба розділити на
300, щоб отримати 3?
Відповіді:750 кг; 45 хв; 100; 2;
5 км; 36 см
2; 54 км; 8 м2; 900.
ІII.
Мотивація навчально-трудової
діяльності учнів
Усні обчислення
45 000 • 100 = 250 • 100 = 25 000
10 000 : 1000 = 10
20 • 3 = 14 • 5 = 520 • 7 = 30
• 4 =
_
Діти, що ми тільки но робили? А яку дію ми зазвичай виконували ? Оттже тема нашого сьогоднішнього уроку
IV.
Повідомлення теми , мети та завдань уроку
Тема:
ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ
БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА КРУГЛІ ЧИСЛА. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД
ЧИСЛА
Мета: вчити
планувати послідовність виконання дій під час письмового множення на круглі
числа; на розрядні
числа
V. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 134)
Завдання 823 (усно)
VІ. Практична роботи
Фізкультхвилинка
Всі піднесли
руки — раз,
І навшпиньки
став весь клас.
Два — присіли,
руки вниз,
|
На сусіда не
дивись.
Будем дружно
ми вставати,
Щоб ногам
роботу дати.
|
Хто старався
присідати —
Може вже
відпочивати.
|
5784
• 50 = 289 200 — правильно
741
• 400 – 28 200 = 268 200 — правильно.
Завдання
825 (письмово з поясненням на дошці)
28
• 60 = 1680; 345 • 600 = 207 000;
87
• 400 = 34 800; 4107 • 90 = 369 630;
506
• 50 – 1500 = 25 300 – 1500 = 23 800;
20
000 – 173 • 80 = 20 000 – 13 840 = 6160.
Завдання
826 (самостійно)
x:
500 = 25 x– 500 = 25 x+ 25 = 500
x=
25 • 500 x= 25 + 500 x= 500 – 25
x=
12 500 x= 525
x= 475
Офтальмологічна пауза
Завдання
827 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1)
2 + 3 = 5 (міш.) — зібрали троє поросят;
2)
300 : 5 = 60 (кг) — в одному мішку.
Відповідь:60
кг жолудів в одному мішку.
Завдання
828 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1)
248 грн : 100 • 3 = 24 800 к. : 100 • 3 = 744 (к.) — від 248 грн;
2)
74 800 – 744 = 74 056 (к.) — нова вартість.
74
056 к. = 740 грн 56 к.
Відповідь:нова
вартість товару — 740 грн 56 к.
VІI. Заключний етап
1.
Рефлексія
-
Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?
-
Що здалося складним?
2.
Повідомлення домашнього завдання
Виканати
Підписатися на:
Дописи (Atom)