понеділок, 10 жовтня 2016 р.

Письмо великої букви О


Тема. Письмо великої букви О
Мета: ознайомити учнів із великою рукописною буквою О, вчити писати цю букву, поєднувати її з вивченими літерами; закріплювати уміння переписувати цю букву з рукописного та друкованого шрифту; удосконалювати навички звукового аналізу слів; формувати елементи самоконтролю; виховувати спостережливість.
Обладнання: друкована і рукописна велика буква О, предметні малюнки, загадки, лист, малюнок дерева із завданнями, різнокольорові листочки; посібник (Македонова Л. А., Мачне­ва О. М. Навчання каліграфічного письма. 73 алгоритми написання українських літер та графічних знаків: Посібник для учителів. — Херсон, 2005).
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок.
Що ми будемо робити?
Учні (разом)
Букви будемо учити
Один, два, три, чотири, п’ять —
Хочем все на світі знать.
II. Актуалізація опорних знань учнів
— Зранку мене зустрів листоноша, який передав вам лист. Але цей лист не відомо від кого, і щоб дізнатись про це, потрібно відга­дати загадку.
1 Загадка
В зеленім лісі побував
Якийсь художник — і по волі
Дерева перефарбував
У золотисто-жовтий колір.
— Ти хто такий? — я здивувавсь.—
Чому тебе не бачив досі?
— То придивися, — хтось озвавсь,—
І ти тоді побачиш… (осінь).
— То цей лист нам написала Осінь. Послухайте його.
Любі діти! Злий чаклун відібрав мої чарівні фарби, без яких я не можу розфарбувати землю. Щоб їх повернути, мені потрібно ви­конати завдання. Але сама впоратись я не можу і тому звертаюсь до вас за допомогою.
— Допоможемо Осені?
2 Перше завдання
— Прочитайте слова, які «заховалися» на дереві.
— Які з цих букв ви вже навчилися писати?
— Ви впоралися із за­вданням і отримуєте першу винагороду (листочок жов­того кольору).
Фізкультхвилинка
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки в гору, руки в боки,
Пострибай на місці трохи.
Руки ззаду покладемо,
Головою повернемо.
Разом присядемо
І за парти сядемо.
3 Друге завдання
— Послухайте вірш і скажіть, яка буква не виходила в Олі під час письма.
«Ох,— зітхнула Оля тихо.—
Не виходить буква, лихо.
Наче бублик, ось яка.
Що за літера така?»
— З якої літери починається ім’я цієї дівчинки?
— Які ще імена дівчаток, що починаються буквою О, ви знаєте?
— Які імена хлопчиків починаються з літери О?
— А хто скаже, з якої букви пишуться імена.
— Ви добре попрацювали і за це ви отримуєте другу винагороду (листочок червоного кольору).
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Давайте сьогодні навчимось писати велику букву О.
IV. Вивчення нового матеріалу
— Розгляньте велику рукописну літеру О. Чим вона подібна до друкованої? Чим відрізняється?
— Велика буква О складається з одного елемента — овалу.
1 Робота в зошиті (с. 23)
— Пригадайте, як пишеться буквосполучення ао, пропишіть до кінця рядочка.
Пальчикова гімнастика
ПАВУК
Біжить по павутинню
Жвавенький павучок.
Ось мушку він побачив —
Потрапила в сачок!
Пальцями схрещених рук швидко «бігти» по столу, на останній рядок «схопити» мушку.

СЕСТРИЧКИ
Посварились дві сестрички,
Розійшлися хто куди.
Ну, а потім помирились,
Обнялись — нема біди.
Розвести долоні, доторкуючись зап’ястями, потім переплести пальці.
2 Повторення правил про те, як сидіти за партою, тримати ручку, розміщувати зошит
— Хто нагадає, як треба сидіти за партою, тримати ручку і роз­міщувати зошит на парті?
3 Робота у зошитах з друкованою основою: написання букви О
1) Письмо великої букви О
— Велика буква О складається з одного елемента — овалу.
Алгоритм написання великої букви О
— Пишемо під рахунок і-раз-і.
2) Письмо буквосполучень ООаОу
V. Узагальнення вивченого матеріалу
Списування друкованого речення (запис — на дошці)
— Ось вам останнє завдання. Прочитайте речення. (Олег купив морозиво.)
— Про кого воно? (Про Олега)
— Що сказано про Олега?
— Скільки в реченні слів?
— Якими літерами — друкованими чи рукописними — подано речення? (Друкованими)
— Прочитайте складами перше слово.
— Як його слід писати?
— Прочитайте друге слово.
— Скільки у ньому букв?
— Назвіть останнє слово.
— Які голосні у ньому?
— Запишіть речення.
— Діти, ось ви отримали останній листочок з фарбою — зелений.
— Усі завдання вже виконані! Ви допомогли Осені отримати свої чарівні фарби! І нарешті вона розфарбує все навкруги.
VI. Підсумок уроку
— Чи сподобався вам урок?
— Що найбільше запам’яталося вам?
— Яку букву вчилися писати?
— Назвіть слова, у яких зустрічається ця буква.

Немає коментарів:

Дописати коментар