неділю, 17 квітня 2016 р.

ОДНОРІДНІ ДРУГОРЯДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ, ВИРАЖЕНІ ПРИСЛІВНИКАМИ

Тема: ″ ОДНОРІДНІ ДРУГОРЯДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ, ВИРАЖЕНІ ПРИСЛІВНИКАМИ" 
Мета: засвоєня знань учнями про однорідні члени речення, вираженими прислівниками; формувати вміння визначати однорідні прислівники, будувати речення з однорідними прислівниками;
              виховувати любов до рідної мови та рідного краю .
Обладнання та матеріали:  зошит, олівець, ручка
Тип заняття: комбінований

Хід уроку
І. Організаційний момент (1хв)
II. Актуалізація опорних знань учнів (6хв)
III. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів (5хв)
IV. Повідомлення теми, мети та завдань заняття (1хв)
V .Вивчення нового матеріалу(10хв)
VІ. Практична робота (21хв)
VІІ. Заключний етап (1хв)
І. Організаційний момент
-          Подивилися на мене. Усміхнулися! Готові до уроку? Молодці!
II. Актуалізація опорних знань учні
Перевірка домашнього завдання 
Вправа 330 
Густо дивиться, а рідко бачить. Письменний бачить поночі більше, як неписьменний удень. 
Всяк розумний по-своєму: один спершу, а другий потім. Говорить прямо, а робить криво. 
Краще нині горобець, як завтра голубець. М’яко стеле, та твердо спати. Спочатку густо, а потім пусто. 
— Поясніть зміст прислів’їв. 
— Назвіть у прислів’ях прислівники-антоніми. Обґрунтуйте свою думку. 
Робота над прислів’ями 
— Прислів’я та приказки прочитайте, поясніть. Спишіть, замість пропусків запишіть прислівники, протилежні за значенням до виділених. 
1) Удень душно, а ... комарі кусаються. 2) Поранити легко, загоїти .... 3) Хто багато говорить, той ... творить. 
Каліграфічна хвилинка 
Лі ів во ор уч ліворуч 
— Поділіть слово для переносу. Доберіть до нього антонім. 
— Спишіть речення. Яке це речення? Визначте граматичні основи. 
Праворуч від дороги тягнувся ліс, а ліворуч протікала річка. 
III. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про однорідні члени реченя, виражені прислівником
IV. Повідомлення теми , мети та завдань уроку
Тема: ″ ОДНОРІДНІ ДРУГОРЯДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ, ВИРАЖЕНІ ПРИСЛІВНИКАМИ 
Мета: засвоєня знань учнями про однорідні члени речення, вираженими прислівниками;
V. Вивчення нового матеріалу
Спостереження за мовним матеріалом 
Щогодини, щоденно, щотижня 
Я допомагаю ближнім. 
Вранці я по хліб зганяю, 
Вдень в кімнаті підмітаю, 
Ввечері я за газетами сходжу, 
І залюбки із сестрою посиджу. 
— Як називаються члени речення, які відповідають на одне питання і належать до одного слова? Назвіть такі слова у цьому вірші. 
Робота за підручником (с. 169–170) 
Вправи 331–333 
Фізкультхвилинка 
Раз! Два! Час вставати: 
Будемо відпочивати. 
Три! Чотири! Присідаймо, 
Швидко втому проганяймо. 
П’ять! Шість! Засміялись, 
Кілька раз понахилялись. 
Зайчик сонячний до нас 
Завітав у вільний час. 
Будем бігати, стрибати, 
Щоб нам зайчика впіймати. 
Прудко зайчик утікає 
І промінчиками грає. 
Сім! Вісім! Час настав 
Повернутись нам до справ. 
VІ. Практична роботи
Робота в парах 
— Назвіть однорідні прислівники. 
Ми — українці. Мова наша українська. Ми розмовляємо, думаємо, щоденно, щохвилини. Без неї не мислимо свого існування. Вона бринить ніжно, дзвінко, мелодійно. Тому не дивно, що нашу мову називають солов’їною. 
Гра «Хто більше?» 
(Як?) Щасливо, гарно, ... 
(Коли?) Вранці, восени, ... 
(Де?) Праворуч, близько, ... 
(Звідки?) Здалеку, згори, ... 

VІI. Заключний етап
1.      Рефлексія
— Що виражає прислівник? 
— Як визначити однорідні члени речення, виражені прислівниками? 
Повідомлення домашнього завдання

Вправа 334 (с. 170). 
Виставлення оцінок

Немає коментарів:

Дописати коментар