вівторок, 19 квітня 2016 р.

РОЛЬ ОДНОРІДНИХ ЧЛЕНІВ РЕЧЕННЯ, ВИРАЖЕНИХ ПРИСЛІВНИКАМИ

Тема: «РОЛЬ ОДНОРІДНИХ ЧЛЕНІВ РЕЧЕННЯ, ВИРАЖЕНИХ ПРИСЛІВНИКАМИ» 
Мета: засвоєня  учнями  знань про  однорідні члени речення, вираженими прислівниками; формувати вміння визначати однорідні прислівники, будувати речення з однорідними прислівниками; розвивати зв’язне мовлення; виховувати інтерес до знань. 
Обладнання та матеріали:  зошит, олівець, ручка
Тип заняття:комбінований

Хід уроку
І. Організаційний момент (1хв)
II. Актуалізація опорних знань учнів (6хв)
III. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів (5хв)
IV. Повідомлення теми, мети та завдань заняття (1хв)
V .Вивчення нового матеріалу(10хв)
VІ. Практична робота (21хв)
VІІ. Заключний етап (1хв)
І.Організаційний момент
-          Подивилися на мене. Усміхнулися! Готові до уроку? Молодці!
II. Актуалізація опорних знань учні
.Робота над прислів’ями 
— Прислів’я та приказки прочитайте, поясніть. Спишіть, замість пропусків запишіть прислівники, протилежні за значенням до виділених. 
1) Бур’ян росте швидко, а добра трава ... 2) Знай більше, говори ... 3) М’яко стеле, та ... спати. 
Каліграфічна хвилинка 
Вв Сс Нн ос ес ен ин 
восени осінь осінній по-осінньому 
Восени і заєць спасенний. 
Восени ложка дощу, а дві — болота. 
Словникова робота 
Вибірковий диктант 
— Запишіть лише словникові слова. 
РІДНИЙ КРАЙ 
Приваблює природа рідного краю. Чудова вона у різні пори року: взимку і влітку, восени і навесні. Все тут різне, все знайоме, близьке. Все життя перед людиною його чистий горизонт, перший грім, духмяна черемха, чиста криниця, спіла пшениця і червона черешня біля воріт. Рідний край — маленька батьківщина. 
III. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
-          На сьогоднішньому уроці ми будемо розглядати таку частину мову, як прислівник
IV. Повідомлення теми , мети та завдань уроку
Мета: засвоєня  учнями  знань про  однорідні члени речення, вираженими прислівниками; формувати вміння визначати однорідні прислівники, будувати речення з однорідними прислівниками;
V. Вивчення нового матеріалу
Робота за підручником (с. 170–172) 
Вправи 335–336 
Фізкультхвилинка 
Щоб нам яблучко зірвати, 
То потрібно пострибати. 
А вони на землю впали, 
В руки щось нам не попали. 
Тепер треба присідати 
І ті яблучка збирати. 
VІ. Практична роботи
Робота в групах 
— Доберіть до дієслова один прислівник, що найбільше підходить за змістом. 
Світить (як?) яскраво, барвисто, щедро. 
Світить (де?) високо, вгорі. 
Ходить (як?) легенько, непомітно, навшпиньки. 
Цвіте (як?) рясно, лель-ледь, скрізь. 
Гра «Утвори групу» 
— Випишіть прислівники групами за питаннями: як? де? куди? звідки? коли?. 
Уперед, добре, гарно, вгорі, вліво, здалеку, згори, знизу, вчора, тут, там, сьогодні. 
Гра «Доповни ряд» 
(Як?) Щасливо... 
(Коли?) Вранці... 
(Де?) Праворуч... 
(Куди?) Додому... 
— Складіть і запишіть речення з одним прислівником. 
Самостійна робота 
— Доберіть відповідні прислівники. 
(Де?) в небі летять журавлі. Ніжний пролісок (як?) тримає свою голівку. (Коли?) на галявині розцвіли перші підсніжники. 
(Гордо, навесні, високо) 
VІI. Заключний етап
1.      Рефлексія
— Що виражає прислівник? 
— Якою є роль однорідних членів речення, виражених прислівниками? 
— Що потрібно ставити між однорідними членами речення, вираженими прислівниками, які вимовляють із перелічувальною інтонацією? 
2.      Повідомлення домашнього завдання
Вправа 337
Виставлення оцінок






Немає коментарів:

Дописати коментар