четвер, 21 квітня 2016 р.

ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ 0 ОДИНИЦЬ

ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ 0 ОДИНИЦЬ
Мета:формувати вміня ділити багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку коли чисельник містить 0 одиниць ; розвивати  мислення, увагу; виховуватиуважність.
Обладнання та матеріали:зошит, олівець, ручка
Тип заняття: формування вмінь і навичок

Хід уроку
І. Організаційний момент (1хв)
II. Актуалізація опорних знань учнів (10хв)
IІI. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів (4хв)
IV. Повідомлення теми, мети та завдань заняття (1хв)
V. Практична робота (23хв)
VІ. Заключний етап (1хв)

І.Організаційний момент
 - Відкривайте ваші зошити запишіть число класна робота
ІI. Актуалізація опорних знань учнів
3. Математичний диктант
- Знайдіть 1/3 від суми 550 і 440.
- Частку чисел 69 і 23 збільшіть у 19 разів.
- Ширина  прямокутника  вдвічі  більше  його  довжини.  Обчисліть  площу  прямокутника, якщо ширина прямокутника 40 м.
- Яка кількість більше 2560 на 40?
- Яке число треба розділити на 300, щоб отримати 3?
- Скільки сантиметрів у 70 дм?
- Напишіть число, яке на одиницю більше числа 900 999.
Відповіді: 330; 57; 800 м2; 2600; 900; 700 см; 901 000.
4. Робота за підручником (с. 162)
Завдання 1036 (усно)
Завдання 1037.
17 136 : 51 = 336;  Перевірка: 336 • 51 = 17 136;
106 236 : 52 = 2043;  Перевірка: 2043 • 52 = 106 236.
ІII. Мотивація навчально-трудової  діяльності  учнів
— Сьогодні на уроці ми будеморозв’язувати приклади на ділення а ділитимимо ми…
IV. Повідомлення теми , мети та завдань уроку
ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ 0 ОДИНИЦЬ
Мета:формувати вміня ділити багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку коли чисельник містить 0 одиниць
V. Вивченя нового матеріалу
 1. Робота за підручником (с. 162)
Завдання 1038
Фізкультхвилинка
VІ. Практична роботи
1. Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
Завдання 1039
272 640 : 71 = 3840;  Перевірка: 3840 • 71 = 272 640;
202 950 : 45 = 4510;  Перевірка: 4510 • 45 = 202 950;
422 520 : 84 = 5030;  Перевірка: 5030 • 84 = 422 520;
150 664 : 74 = 2036;  Перевірка: 2036 • 74 = 150 664.
2. Зарядка для очей
Завдання 1040 (самостійно)
Розв’язання
1) 4 кг 500 г = 4500 г;
4500 • 8 = 36 000 (г) — маса 8 посилок;
2) 4 кг = 4000 г;
4000 • 17 = 68 000 (г) — маса 17 посилок;
3) 36 000 + 68 000 = 104 000 (г) — усього;
4) 8 + 17 = 25 (пос.) — усього;
5) 104 000 : 25 = 4160 (г) — середня маса однієї посилки;
4160 г = 4 кг 160 г.
Відповідь: 4 кг 160 г — середня маса однієї посилки.
VI. Заключний етап
Рефлексія
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
 Повідомлення домашнього завдання
Виканати   1041,1042

Немає коментарів:

Дописати коментар