понеділок, 18 квітня 2016 р.

ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОГО АРИФМЕТИЧНОГО

ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОГО АРИФМЕТИЧНОГО
Мета:формувати вміня ділити багатоцифрових чисел на двоцифрові, та знаходити середнє арифметичне; розвивати  мислення, увагу; виховуватиуважність.
Обладнання та матеріали:зошит, олівець, ручка
Тип заняття: формування вмінь і навичок

Хід уроку
І. Організаційний момент (1хв)
II. Актуалізація опорних знань учнів (10хв)
IІI. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів (4хв)
IV. Повідомлення теми, мети та завдань заняття (1хв)
V. Практична робота (23хв)
VІ. Заключний етап (1хв)

І.Організаційний момент
 - Відкривайте ваші зошити запишіть число класна робота
ІI. Актуалізація опорних знань учнів
Математичний диктант
 Математичний диктант
- Знайдіть суму чисел 750 і 50.
- Запишіть в метрах 7/10 кілометра.
- Учень прочитав 8 сторінок, що становить 1/10 книги. Скільки сторінок у книзі?
- Знайдіть частку 4 ц і 200 кг.
- Подвойте число 715.
- Яке число на 340 менше, ніж 900?
- На скільки частка чисел 700 і 350 менше 10?
- Задумане  число  помножили  на  90  і отримали  3600.  Яке  число  задумали?
- Площа прямокутної ділянки 100 м2, довжина — 4 м. Чому дорівнює шири-на ділянки?
Відповіді: 800; 700 м; 80 сторінок; 2; 1430; 560; 8; 40; 25 м.
ІII. Мотивація навчально-трудової  діяльності  учнів
— Сьогодні на уроці ми будеморозв’язувати приклади на ділення а ділитимимо ми…
IV. Повідомлення теми , мети та завдань уроку
ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОГО АРИФМЕТИЧНОГО
Мета:формувати вміня ділити багатоцифрових чисел на двоцифрові, та знаходити середнє арифметичне
V. Вивченя нового матеріалу
 Робота за підручником (с. 158)
Завдання 1004
VІ. Практична роботи
Робота за підручником (с. 159–160)
Завдання 1013 (усно)
Завдання 1014 (робота в парах)
(28 + 30 + 32 + 44 + 26) : 5 = 32.
Завдання 1015 (фронтально)
Розв’язання
1) 144 – 34 = 110 (км) — до Києва;
2) 306 + 34 = 340 (км) — до Харкова.
Відповідь: до Києва буде 110 км, а до Харкова — 340 км. Тут спостерігаємо таку властивість суми: якщо від одного з доданків відняти, а до другого додати одне й те саме число, то сума не зміниться.
Фізкультхвилинка
Самостійна робота
Завдання 1016 (самостійно)
Розв’язання
1) 30 • 3 = 90 (кг) — з 3 ар;
2) 50 • 2 = 100 (кг) — з 2 ар;
3) 100 + 90 = 190 (кг) — з ділянки;
4) 3 + 2 = 5 (ар) — усього;
5) 190 : 5 = 38 (кг) — з одного ара середня урожайність.
Відповідь: 38 кг — середня урожайність пшениці з 1 ара.
 Геометричний матеріал
Завдання 1017 (фронтально)
а) Прямокутні трикутники: 1; 3; 5; 10; 9; 8; гострокутні: 2; 4; 7; 6.
б) Рівносторонні: 2; рівнобедрені: 3; 4; 5; 10; 9; 8; 7; 6; різносторонні: 1.
VI. Заключний етап
Рефлексія
Чоговчилися на сьогоднішньомууроці?
Щоздалосяскладним?
Повідомлення домашнього завдання
Виканати   1018,1019





Немає коментарів:

Дописати коментар