ДІЛЕННЯ
БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ З ОСТАЧЕЮ (загальний випадок). ЗАДАЧІ НА
ЗНАХОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОГО АРИФМЕТИЧНОГО
Мета:
ознайомити з діленням багатоцифрових чисел на двоцифрові, із задачами на знаходженнясередньогоарифметичного;
розвивати вміння розв’язуватиускладні задачі на знаходження четвертого
пропорційного; вдосконалюватиобчислювальнінавички; розвиватимислення;
виховуватиуважність.
Обладнання та матеріали:зошит,
олівець, ручка
Тип
заняття: комбінований
Хід
уроку
І.
Організаційний момент (1хв)
II.
Актуалізація опорних знань учнів (10хв)
IІI.
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів (4хв)
IV.
Повідомлення теми, мети та завдань заняття (1хв)
V.
Вивченя нового матеріалу (9 хв)
VІ.
Практична робота (14хв)
VІІ.
Заключний етап (1хв)
І.Організаційний
момент
- Відкривайте ваші зошити запишіть число
класна робота
ІI.
Актуалізація опорних знань учнів
Математичний
диктант
-
Запишіть частку чисел 5005 і 5.
-
Скільки разів по 3 ц міститься у 3 т?
-
Скільки тижнів у 49 днях?
-
1/6 невідомого числа дорівнює 700. Запишіть невідоме число.
-
Периметр квадрата 80 см. Чому дорівнює його площа?
-
Число 902 зменшіть на 5.
-
Число 300 збільште на 4.
-
1/2 відстані дорівнює 8 км. Чому дорівнює відстань?
-
Знайдіть 3/8 від 720 кг.
Відповіді:1001;
10; 7; 4200; 400 см2; 897; 304; 16 км; 270 кг.
ІII.
Мотивація навчально-трудової
діяльності учнів
—
Сьогодні на уроці ми будеморозв’язувати приклади на ділення а ділитимимо ми…
IV.
Повідомлення теми , мети та завдань уроку
ДІЛЕННЯ
БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ З ОСТАЧЕЮ (загальний випадок). ЗАДАЧІ НА
ЗНАХОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОГО АРИФМЕТИЧНОГО
Мета:
ознайомити з діленням багатоцифрових чисел на двоцифрові, із задачами на знаходженнясередньогоарифметичного;;
V.
Вивченя нового матеріалу
Робота за підручником (с. 158)
Завдання
1004
VІ.
Практична роботи
Фізкультхвилинка
1.
Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
Завдання
1005
12
168 : 52 = 234.
Завдання
1006
3612
: 84 = 43; 3772 : 82 = 46;
13
902 : 42 = 331; 14 147 : 43 = 329.
Завдання
1007 (самостійно)
Розв’язання
І
спосіб
1)
12 • 7 = 84 (т) — 7 самоскидів за 1 рейс;
2)
1932 : 84 = 23 (р) — робив кожен самоскид.
Офтальмологічна
пауза
ІІ
спосіб
1)
1932 : 12 = 161 (р) — зробили всі самоскиди;
2)
161 : 7 = 23 (р) — кожен.
Відповідь:23
рейси робив кожен самоскид.
Завдання
1008 (колективно)
Розв’язання
1)
24 • 25 = 600 (т) — з першої ділянки;
2)
32 • 15 = 480 (т) — з другої ділянки;
3)
600 + 480 = 1080 (т) — з двох ділянок;
4)
25 + 15 = 40 (га) — дві ділянки;
5)
1080 : 40 = 27 (т) — середня урожайність.
Відповідь:27
т — середня урожайність жита з ділянок.
Завдання
1009 (з поясненням на дошці)
200
– x> 42;
x<
200 – 42;
x<
158.
Відповідь:найбільше
значення x= 157.
Завдання
1010 (самостійно)
Розв’язання
1)
4 + 3 = 7 (см) — довжина квадрата;
2)
2 + 5 = 7 (см) — ширина квадрата.
Відповідь:можна.
VI.
Заключний етап
Рефлексія
Чоговчилися
на сьогоднішньомууроці?
Щоздалосяскладним?
Повідомлення домашнього
завдання
Виканати 1011,1012
Немає коментарів:
Дописати коментар