ДІЛЕННЯ
ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ З ОСТАЧЕЮ У ВИПАДКУ ДВОЦИФРОВОЇ ЧАСТКИ. ЗАДАЧІ
НА ЗНАХОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОГО АРИФМЕТИЧНОГО (ознайомлення)
Мета:
ознайомити з діленням трицифрових чисел на двоцифрові з остачею у випадку
двоцифрової частки, із задачами на знаходження середнього арифметичного;
закріплювати вміння розв’язувати ускладнені задачі на знаходження четвертого
пропорційного; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати
уважність.
Обладнання та матеріали: зошит, олівець, ручка
Тип
заняття: комбінований
Хід
уроку
І.
Організаційний момент (1хв)
II. Актуалізація
опорних знань учнів (10хв)
IІI. Мотивація
навчально-пізнавальної діяльності учнів (4хв)
IV. Повідомлення
теми, мети та завдань заняття (1хв)
V. Вивченя нового матеріалу (9 хв)
VІ. Практична робота (14хв)
VІІ. Заключний
етап (1хв)
І. Організаційний
момент
- Відкривайте ваші зошити запишіть число
класна робота
ІI. Актуалізація опорних знань учнів
1.
Перевірка домашнього завдання
2.
Математичний диктант
-
Множники 30 і 0. Знайти добуток.
-
Число 500 збільшити в 2 рази.
-
Число 500 збільшити на 2.
-
На скільки 120 більше 4?
-
У скільки разів 120 більше 4?
-
Ділене 60, дільник 20. Знайти частку.
-
Знайти добуток чисел 32 і 3.
-
Знайти різницю чисел 32 і 3.
-
Записати суму чисел 32 і 3.
-
На скільки 32 більше, ніж 3?
-
На яке число потрібно розділити 640, щоб отримати 80?
-
На яке число потрібно помножити 150, щоб отримати 600?
Відповіді:
0; 1000; 502; 116; 30; 3; 96; 29; 35; 29; 8; 4.
ІII.
Мотивація навчально-трудової
діяльності учнів
—
Сьогоднішній урок ми присвятимо діленню. Ознайомимося з прийомами письмового
ділення на одноцифрове число, повторимо правило знаходження остачі при діленні
з остачею, будемо вчитися розв’язувати задачі з елементами письмового ділення
на одноцифрове число.
Це
цікаво!
Довгий
час дію ділення не позначали ніяким знаком, а називали й записували словами.
Знак дві крапочки (:) для позначення дії ділення почали використовувати в кінці
XVII ст. На Русі слова-назви «ділене», «дільник», «частка» вперше на початку
XVIII ст. почав використовувати Л. Ф. Магницький.
—
Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати приклади на ділення, використовуючи
відомий знак і знайомі нам слова-терміни.
IV.
Повідомлення теми , мети та завдань уроку
ДІЛЕННЯ
ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ З ОСТАЧЕЮ У ВИПАДКУ ДВОЦИФРОВОЇ ЧАСТКИ. ЗАДАЧІ
НА ЗНАХОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОГО АРИФМЕТИЧНОГО (ознайомлення)
Мета: ознайомити з діленням трицифрових чисел на
двоцифрові з остачею у випадку двоцифрової частки, із задачами на знаходження
середнього арифметичного;
V. Вивченя нового матеріалу
Робота
за підручником (с. 157)
Завдання
993 (усно)
VІ. Практична роботи
Фізкультхвилинка
Всі піднесли руки — раз,
І навшпиньки став весь клас.
Два — присіли, руки вниз,
|
На сусіда не дивись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам
роботу дати.
|
Хто старався присідати —
Може вже відпочивати.
|
1.
Письмове виконання завдань з поясненням на дошці
Завдання
988.
785
: 23 = 34 (ост. 3); 438 : 12 = 36 (ост. 6);
356
: 34 = 10 (ост. 16); 1252 : 26 = 48 (ост. 4).
2.
Зарядка для очей
V.
РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Завдання
989 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1)
1 ц 23 кг • 8 = 123 • 8 = 984 (кг) — маса 8 білуг;
2)
984 : 12 = 82 (кг) — маса одного осетра.
Відповідь:82
кг — маса одного осетра.
Офтальмологічна
пауза
Завдання
990 (з коментуванням)
Розв’язання
1
спосіб
1)
222 : 37 = 6 (м) — купили тканини;
2)
6 : 3 = 2 (с.) — можна пошити.
Відповідь:2
сукні можна пошити.
2
спосіб
1)
37 • 3 = 111 (грн) — коштує тканина на одну сукню;
2)
222 : 111 = 2 (с.) — можна пошити.
Відповідь:2
сукні можна пошити.
Завдання
991 (усно)
Завдання
992 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1)
2 кг 200 г + 1 кг 600 г = 3 кг 800 г — маса двох кролів;
2)
3 кг 800 г : 2 = 3800 : 2 = 1 кг 900 г — середня маса.
Відповідь:1
кг 900 г — середня маса кролів.
VI. Заключний етап
1.
Рефлексія
-
Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?
-
Що здалося складним?
2.
Повідомлення домашнього завдання
Виканати 995,994
Немає коментарів:
Дописати коментар