неділю, 10 квітня 2016 р.

Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями

Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома

різницями

Мета: закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії різних ступенів,

розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями; удосконалювати

обчислювальні навички; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 949

4 м 08 см · 25 = 408 · 25 = 10 200 см = 102 м;

9 кг 040 г · 95 = 9040 · 95 = 858 800 г = 858 кг 800 г;

14 ц 25 кг · 18 = 1425 · 18 = 25 650 кг = 25 т 6 ц 50 кг;

5 дм 8 см · 25 = 58 · 25 = 1450 см = 145 дм;

240 · 35 : 50 – 27 = 168 – 27 = 141;

30 800 – 28 400 : 40 · 3 = 30 800 – 2130 = 28 670.

2. Усні обчислення

 Маса африканського слона 7 т 500 кг. Скільки знадобиться бурих ведмедів, щоб

урівноважити африканського слона, якщо один ведмідь важить 750 кг? (10 ведмедів)

 Середня швидкість африканського слона 3 км/год, але якщо він злякається, то може

бігти зі швидкістю 30 км/год. У скільки разів збільшується швидкість слона, якого

налякали? На скільки кілометрів? (У 10 разів; на 27 км/ч)

 Швидкість бегемота 3 км/год, а жираф рухається в середньому зі швидкістю 4 км/год.

На скільки більше кілометрів пробігає жираф, ніж бегемот, за 2 години? (4 · 2 – 3 · 2 =

2 км)

3. Робота за підручником (с. 151)

1) Складання і розв’язування рівнянь.

Завдання 950

1) 3 · x = 1000 + 500.

3 · x = 1500;

x = 1500 : 3;

x = 500 (г).

Відповідь: кабачок важить 500 г.

2) Розв’язання.

x + 200 = 500 + 5000;

x + 200 = 5500;

x = 5500 – 200;

x = 5300 (г).

Відповідь: кавун важить 5 кг 300 г.

2) Математичний диктант.

Завдання 951

1) 540 – 20 · 15 = 540 – 300 = 240;

2) 880 + 2400 : 60 = 880 + 40 = 920;

3) 650 · (200 : 4) = 650 · 50 = 32 500.

4. Повідомлення теми і мети уроку

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Робота за підручником (с. 151–152)
1) Усне виконання завдань.

Завдання 952

2) Письмове виконання завдань з поясненням на дошці.

Завдання 953

(984 : 24 + 1270) · 43 = (41 + 1270) 43 = 1311 · 43 = 56 373;

(349 + 828 : 36) · 68 = (349 + 23) · 68 = 372 · 68 = 25 296;

(4080 · 67 – 20 445) : 5 = (273 360 – 20 445) : 5 = 252 915 : 5 = 50 583.

2. Фізкультхвилинка

3. Робота над задачами (самостійно з наступною перевіркою)

Завдання 954

Під час повторення змісту задачі вчитель заповнює таблицю, розв’язання учні записують

самостійно. Зверніть увагу, що для розв’язання задачі в натуральних числах, треба змінити

числа в умові задачі.

Розв’язання

1) 455 – 325 = 130 (грн) — одержав перший маляр за 2 дні;

2) 130 : 2 = 65 (грн) — поденна оплата;

3) 455 : 65 = 7 (дн.) — працював перший маляр;

4) 325 : 65 = 5 (дн.) — працював другий маляр.

Відповідь: 7 днів працював перший маляр, 5 днів працював другий маляр.

Завдання 955

Розв’язання

1) 16 кг 450 г · 3 = 16 450 · 3 = 49 350 (г) — маса 3 посилок;

2) 12 кг 150 г · 2 = 12 150 · 2 = 24 300 (г) — маса 2 посилок;

3) 49 350 + 24 300 = 73 650 (г) — маса всіх посилок;

4) 100 000 – 73 650 = 26 350 (г) — менше.

Відповідь: на 26 кг 350 г — загальна маса всіх посилок менша за 100 кг.

Завдання 956

Розв’язання

1) 296 : 2 = 148 (м) — сума довжини і ширини;

2) 148 – 96 = 52 (м) — ширина;

3) 52 · 96 = 4992 (м 2 ) — площа.

Відповідь: 4992 м 2 площа ділянки.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Яке завдання було найцікавішим?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 957; 958 (с. 152).

Немає коментарів:

Дописати коментар