неділю, 10 квітня 2016 р.

Контрольна робота. Літературні казки зарубіжних письменників

Тема: «Контрольна робота»
Мета: - повторити та узагальнити вивчений матеріал за опрацьованим розділом; акти­візувати словниковий запас; вдосконалювати навички швидкого, виразного свідо­мого читання;;              
-       розвивати вміння висловлювати власну думку;
-       виховувати до рідного краю.
Обладнання та матеріали:  зошит, олівець, ручка, книжка
Тип заняття: систематизації та узагальнення набутих знань умінь і навичок
Хід уроку
І. Організаційний момент (1хв)
II. Актуалізація опорних знань учнів (7хв)
III. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів (5хв)
IV. Повідомлення теми, мети та завдань заняття (1хв)
V Контроль знань (30хв)
VIІ. Заключний етап (1хв)
І. Організаційний етап
Уже дзвінок сигнал нам дав:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Роботу швидше починаймо.
II. Актуалізація опорних знань учнів
Гра «Дощик»
Діти читають хором.
         Накрапає дощ (тихо).
         Дощ пускається сильніше (голосніше).
         Злива (голосно).
         Дощ слабшає (тихіше).
         Дощ припинився (читання припиняється).
Ґелґотів гусак на дворі,
Сиділа ґава на коморі,
На ґанку індик ґелґотав.
Ну, хто птахів порахував?
Я на конику скачу:
      Цок-цок-цок!
Хочеш, тебе підвезу?
      Цок-цок-цок!
З вітерцем мій коник мчиться:
      Цок-цок-цок!
Дзвінко стукають копитця:
      Цок-цок-цок!
В’ється коникова грива:
      Цок-цок-цок!
Ой, який же я щасливий!
      Цок-цок-цок!
(Присмоктати язик до піднебіння, клацати язиком. Клацати повільно, сильно, тягнучи під’язичну вуздечку. Виконати 10—15разів.)
1.     Перевірка домашнього завдання
Гра «ВИставка Учні демонструють роботи
 III. Мотивація навчально-пізнавальної  діяльності учнів
                                                                 Який розділ ми завершуємо вивчати?
                                                                  Чому він має таку назву?
                                                                  Які твори цього розділу вам найбільше сподобалися?
 Сьогодні ми ще раз згадаємо прочитані твори, перевіримо здобуті знання.
    IV. Повідомлення теми, мети та завдань заняття
Тема: «Контрольна робота »
Мета: - повторити та узагальнити вивчений матеріал за опрацьованим розділом; акти­візувати словниковий запас; вдосконалювати навички швидкого, виразного свідо­мого читання;;              
-       розвивати вміння висловлювати власну думку;
-       виховувати до рідного краю.
V. Контроль знань
1. Гра «Чи уважний ти читач?»

Тестування
1. Де стояла прекрасна сеньйора, коли зустрічала Мартіно?
а) На балконі;       б) на ґанку;     в) у дворі.
2. Скільки разів Мартіно змушений був повторювати односельчанам розповідь про свою пригоду?
а) 20;        б) 50;   в) 100.
3. Де сиділа качка, висиджуючи каченят?
а) Під величезними лопухами;     б) під старою грушею;    в) під сараєм.
4. Звідки випливли три прекрасні білі лебеді?
а) З річки;     б) із-за кущів;    в) з кущів осоки.
5. Де цар Салтан побачив 33 богатирі?
а) У морі;     б) біля брами городської;     в) біля стін фортеці.
6. Куди білочка складала горішки?
а) В торбиночку;   б) в сумочку;       в) в шкатулочку.
Відповіді: 1а; 2в; 3а; 4в; 5б; 6а.
2. Фізкультхвилинка
3. Гра «З’єднай назву казки з її батьківщиною»
«Дорога, що нікуди не вела» Росія
«Гидке каченя» Італія
«Казка про царя Салтана...» Данія
4. Гра «Упізнай твір за його головною думкою»
 Справжні скарби дістаються лише тим людям, що першими торують дорогу, якою ще не ходив ніхто. (Джанні Родарі «Дорога, що нікуди не вела»)
 Добре щире серце не буває ніколи горде. (Ганс Крістіан Андерсен «Гидке каченя»)
 І хто б там що кому не говорив,
А згине зло і правда переможе! (Ліна Костенко «Затишно дітям в пазусі казок»)
5. Гра «Хто це сказав?»
 Матінко моя єдина!
Молода моя княгине!
Подивіться ви туди:
Їде батечко сюди. (Князь Гвідон)
 Бери, бери усе, що подобається. Я дам тобі візка та коней, аби ти міг довезти це додому. (Сеньйора)
 Воно хоч некрасиве, але в нього лагідна вдача, і плаває воно теж чудово. Я навіть
дозволю собі сказати, що ліпше за інших. (Качка-мати)
 Що я бачу?! Як це сталось? Це ж вона! (Цар Салтан)
VIІ. Заключний етап
1.       Рефлексія
Який розділ ми завершили вивчати?
 Що вас схвилювало, здивувало в прочитаному?
Що вас в цій темі зацікавило найбільше?
Міфи яких народів ви хотіли би ще прочитати?
2.       Повідомлення домашнього завдання
3.       Виставлення оцінок

Немає коментарів:

Дописати коментар