понеділок, 11 квітня 2016 р.

МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ТРИЦИФРОВІ (ознайомлення). ЗАДАЧІ НА РУХ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ

Тема: МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ТРИЦИФРОВІ (ознайомлення). ЗАДАЧІ НА РУХ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ
Мета: ознайомити учнів з алгоритмом письмового множення багатоцифрових чисел на трицифрові; закріплювати вміння розв’язувати і складати задачі на зустрічний рух; виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання та матеріали:  зошит, олівець, ручка
Тип заняття: формування вмінь і навичок

Хід уроку
І. Організаційний момент (1хв)
II. Актуалізація опорних знань учнів (10хв)
IІI. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів (4хв)
IV. Повідомлення теми, мети та завдань заняття (1хв)
V. Практична робота (23хв)
VІ. Заключний етап (1хв)

І. Організаційний момент
 - Відкривайте ваші зошити запишіть число класна робота
ІI. Актуалізація опорних знань учнів
Усні обчислення
Гра «Ланцюжок»
Знайдіть добуток чисел 17 і 20; збільште в 2 рази; збільште на 2; зменште у 2 рази; зменште на 2; дізнайтеся, у скільки разів отримане число більше, ніж 3; дізнайтеся, на скільки отримане число більше, ніж 3; знайдіть добуток отриманого числа і 6; знайдіть частку від ділення отриманого числа на 10; зменште у 22 рази; збільште в 150 разів; збільште на 150.
Відповіді:340; 680; 682; 341; 339; 113; 110; 660; 66; 3; 450; 600.
3. Математичний диктант
- Знайдіть 1/2 від 480; 5/8 від 88; 3/8 від 480.
- Запишіть у хвилинах 2/3 години.
- Запишіть у сантиметрах 4/5 метра.
Відповіді:240; 55; 180; 40 хв; 80 см; 300 км/год; 270 км.
ІII. Мотивація навчально-трудової  діяльності  учнів
Пригадайте що ми робили на минулому уроці? На сьогоднішньому уроці ми будемо виконувати схожі завдання, але з одним маленьким нюансом
IV. Повідомлення теми , мети та завдань уроку
Тема: МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ТРИЦИФРОВІ (ознайомлення). ЗАДАЧІ НА РУХ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ
Мета: ознайомити учнів з алгоритмом письмового множення багатоцифрових чисел на трицифрові;
V. Практична роботи
1. Робота за підручником (с. 152)
Завдання 959
— У чому полягає головна відмінність письмового множення на трицифрове число? (Перший множник множимо на число сотень другого множника, отримуємо  третій  неповний  добуток.  Записувати  його  починаємо  під  сотнями.)
Фізкультхвилинка
Всі піднесли руки — раз,
І навшпиньки став весь клас.
Два — присіли, руки вниз,
На сусіда не дивись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Хто старався присідати —
Може вже відпочивати.

1. Робота за підручником (с. 152)
Завдання 960 (письмово з поясненням на дошці)
284 • 366 = 103 944;  2488 • 249 = 619 512;
568 • 475 = 269 800;  2081 • 353 = 734 593.
Завдання 961 (колективне складання виразу та знаходження його значення)
137 • 239 + 247 500 = 32 743 + 247 500 = 280 243.
2. Пальчикова гімнастика
V. Практична робота
Завдання 962 (коментоване розв’язування по діях)
Розв’язання
1) 900 : 15 = 60 (км/год) — швидкість вантажного автомобіля;
2) 900 : 10 = 90 (км/год) — швидкість легкового автомобіля;
3) 90 + 60 = 150 (км/год) — загальна швидкість;
4) 900 : 150 = 6 (год) — зустрінуться.
Відповідь:через 6 годин після виїзду автомобілі зустрілись.
Завдання 963 (колективно)
Учитель пропонує на дошці зробити креслення до задачі. Із  двох  міст,  відстань  між  якими  540  км,  виїхали  назустріч  один  одному два вантажних автомобілі. Швидкість одного 42 км/год, швидкість другого — 48 км/год. Через скільки годин вони зустрінуться?
Розв’язання
540 : (42 + 48) = 540 : 90 = 6 (год)
Відповідь:через 6 годин автомобілі зустрінуться.
Офтальмологічна пауза
Завдання 964 (робота в парах)
100 – (16 • 6 + 4) : 25 = 96
400 – 480 : 6 + 180 = 500
(120 + 80) : (100 : 10) • 5 = 100
2800 : (40 : 2) – 70 • 2 = 0
Завдання 965 (коментовано)
Розв’язання
1) 1 год = 60 хв
60 : 15 = 4 (хв) — витрачає на 1 км шляху;
2) Щоб вигравати по одній хвилині, треба на 1 км витрачати 4 – 1 = 3 (хв);
3) 60 : 3 = 20 (р.) — більше 60 хв, ніж 3 хв.
Отже, швидкість за 60 хв буде у 20 разів більша.
1 • 20 = 20 (км/год)
4) 20 – 15 = 5 (км/год) — треба збільшити швидкість.
Відповідь: на  5  км/год  йому  треба  збільшити  швидкість,  щоб  на  кожному  кілометрі вигравати по 1 хв.
VI. Заключний етап
1.                   Рефлексія
-          Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?
-          Що здалося складним?
2.         Повідомлення домашнього завдання
Виканати    966,967

Немає коментарів:

Дописати коментар