неділю, 27 березня 2016 р.

Повторення вивченого. Задачі на пропорційне ділення. Розв’язування рівнянь

Повторення вивченого. Задачі на пропорційне ділення. Розв’язування рівнянь

Мета: повторити множення багатоцифрових чисел на круглі та розрядні числа;

закріплювати вміння розв’язувати задачі, рівняння і нерівності; розвивати мислення;

виховувати інтерес до предмета.

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 847

Розв’язання

1) 2 + 3 = 5 (сп.) — пошила швачка;

2) 10 : 5 = 2 (м) — на одну спідницю;

3) 2 · 2 = 4 (м) — за перший день.

Відповідь: 4 м тканини витратила швачка за перший день.

Завдання 848

620 · 600 = 372 000; 70 070 – 9000 = 61 070;

870 · 90 = 78 300; 4900 · 20 = 98 000;

570 · 60 : 5 = 34 200 : 5 = 6840; 49 544 : 8 = 6193.

2. Усні обчислення. Задачі на кмітливість

 Один чоловік купив три кози і заплатив 3 гривні. Запитання: по чому коза пішла? (По

землі)

 Троє людей чекали потяг три години. Скільки чекав потяг кожен? (Три години)

 На земній кулі нараховується 2800 видів птахів і 1600 видів павукоподібних. Якщо

кожен з видів птахів знищить один вид павукоподібних, чи залишаться ті на Землі?

(Ні)

 На складі було 5 цистерн з пальним, по 6 т в кожній. З двох цистерн пальне видали на

заправку автобусів. Скільки цистерн залишилося? (Залишилося 5 цистерн)

3. Повідомлення теми і мети уроку

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Робота за підручником (с. 137–138). Письмове виконання завдань з поясненням

на дошці

Завдання 849

Розв’язання

1) 72 : 4 = 18 (кг) — в одній каністрі;

2) 54 : 18 = 3 (кан.) — потрібно.

Відповідь: 3 каністри потрібно, щоб розлити 54 кг гасу.

Завдання 852

x : 20 = 240 x · 20 = 200

x = 240 · 20 x = 200 : 20

x = 4800 x = 10

840 : x = 20 30 · x = 960

x = 840 : 20 x = 960 : 30

х = 42 x = 32

Завдання 855

4 · 320 · 5 = (4 · 5) · 320 = 20 · 320 = 6400;

15 · 2 · 240 = (15 · 2) · 240 = 30 · 240 = 7200;

180 · 5 · 20 = 180 · (5 · 20) = 180 · 100 = 18 000;

50 · 128 · 2 = 128 · (2 · 50) = 128 · 100 = 12 800.

2. Фізкультхвилинка

3. Усне виконання завдань

Завдання 851

В два магазини привезли 8 ящиків помідорів. До першого магазину привезли 60 кг

помідорів, а до другого — 36 кг помідорів. Скільки ящиків привезли в кожен магазин?

Розв’язання

1) 60 + 36 = 96 (кг) — привезли в обидва магазини.

2) 96 : 8 = 12 (кг) — в одному ящику.

3) 60 : 12 = 5 (ящ.) — у перший магазин.

4) 36 : 12 = 3 (ящ.) — у другий магазин.

Відповідь: 5 ящиків помідорів привезли в перший магазин, 3 ящики помідорів у другий

магазин.

Завдання 853

4. Самостійна робота

Завдання 850

Розв’язання

1) 54 + 36 = 90 (кг) — було бензину;

2) 90 : 5 = 18 (кг) — в одній каністрі;

3) 54 : 18 = 3 (кан.) — у перший автомобіль;

4) 36 : 18 = 2 (кан.) — у другий автомобіль.

Відповідь: 3 каністри було заправлено в перший автомобіль і 2 каністри — в другий

автомобіль.

Завдання 854

54 : (2 · 9) = 54 : 18 = 3; 32 : (4 · 4) = 32 : 16 = 2;

54 : 2 : 9 = 27 : 9 = 3; 32 : 4 : 4 = 8 : 4 = 2;

96 : (12 · 4) = 96 : 48 = 2; 96 : 4 : 12 = 24 : 12 = 2.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Яке завдання було найцікавішим?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 856; 857 (с. 138).

Немає коментарів:

Дописати коментар