четвер, 31 березня 2016 р.

Перевір свої досягнення з теми: Розповіді про нас самих

Перевір свої досягнення з теми Розповіді про нас самих

Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Розповіді про нас самих»; учити

порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння

узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Хто краще?»

Учні в групах інсценізують уривок з п’єси-казки «Лисиця, що впала з неба».

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ

— Який розділ ми завершили вивчати?

— Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом «Про нас самих». Перевіримо

здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал.

ІV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Чи уважний ти читач?»

Тестування

1. Де жив Езоп?

а) У Стародавній Греції;

б) у Стародавньому Римі;

в) у Стародавньому Єгипті.

2. Яка мораль байки «Двоє приятелів і ведмідь»?

а) Не бери чужого;

б) друзі пізнаються в біді;

в) семеро одного не ждуть.

3. Мораллю якої байки є слова «Рука, як кажуть, руку миє»?

а) «Котова наука»;

б) «Двоє приятелів і ведмідь»;

в) «Зозуля й Півень».

4. Як звали хлопчика з байки «Котова наука?»

а) Петрусь;

б) Павлусь;

в) Івась.

5. Скільки років Вовк був старостою?

6. Хто підняв у небо Лисицю?

а) Журавель;

б) лелека;

Відповіді: 1а; 2б; 3в; 4а; 5б; 6а.

2. Гра «Хто це сказав?»

 «Дітоньки любі, не тим цікава байка, що говорить неправду, а тим, що під

лушпинням тієї неправди криє, звичайно, велику правду». (І. Я. Франко)

 «Годі вам брехати та одно другого знічев’я вихваляти!» (Горобець)

 «І, прикинувшись собакою, підмовляв мене піти з ним на вечорниці» (Овечка)

 «Чепурися, Лисько! І люди до тебе йдуть, і звірі! Шапочку тобі малинову несуть!»

(Ворона)

 «Правда, далебі!

Вже ж недобре лінуватись,

до роботи не прийматись —

це скажу й тобі...» (Мурко)

3. Фізкультхвилинка

4. «З’єднай назву твору та його автора»

«Лисиця, що впала з неба» Олена Пчілка

«Двоє приятелів і ведмідь» Леонід Глібов

«Котова наука» Езоп

«Зозуля і Півень» Неля Шейко-Медведєва

5. Гра «Вгадай героя твору. Назви твір та його автора»

 Буркотливий, вайлуватий,

Ходить лісом дід кошлатий:

Одягнувся в кожушину,

Мед шукає і ожину.

Літом любить полювати,

А зимою — в лігві спати.

Як зачує він весну —

Прокидається від сну. (Ведмідь. Езоп. Байка «Двоє приятелів і ведмідь»)

 Ходить хмуро між дубами,

Хижо клацає зубами,

Весь, як є,—

Жорстока лють,

Очі в нього так і ллють.

Зачаївся ось, примовк.

Грізний звір цей, звісно, ... (Вовк. Неля Шейко-Медведєва. П’єса-казка «Лисиця, що

впала з неба»)

 Не князівської породи,

А ходить в короні,

Не їздець, а зі шпорами,

Не сторож, а рано будить. (Півень. Л. І. Глібов. Байка «Зозуля і Півень»)

 Вночі руда дівчина

Залізла тихо в двір,

Курей перелічила

Та й понесла у бір. (Лисиця. Неля Шейко-Медведєва. П’єса-казка «Лисиця, що впала

з неба»)

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Закінчи речення»

 Сьогодні на уроці я вчився...

 Найбільше мені запам’яталося...

 Урок завершую з ... настроєм.

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання рубрики «Перевір свої досягнення» (с. 134).

Немає коментарів:

Дописати коментар