вівторок, 5 листопада 2019 р.

Практична робота 8 клас


Завдання 5 Задачі з рядками

Напишіть програми у середовищі програмування для розв’язування таких завдань:
1.     Збережіть будь-яке повідомлення у змінній і виведіть це повідомлення. Потім замініть значення змінної іншим повідомленням і виведіть нове повідомлення. Програму збережіть у файлі, ім’я якої підпорядковується стандартним правилам Python по використанню малих літер і символів підкреслення - наприклад, simple_messages.py.
2.     Збережіть ім’я користувача у змінній і виведіть повідомлення, призначене для конкретної людини. Повідомлення повинно бути, наприклад, таким: "Hello, Sasha, would you like to learn some Python today?"
3.     Знайдіть відому цитату, яка вам подобається. Збережіть ім’я автора вислову у змінній famous_person. Cкладіть повідомлення і збережіть його у новій змінній з ім’ям message. Виведіть своє повідомлення. Результат повинен виглядати приблизно так (включаючи лапки): Albert Einstein once said, "A person who never made a mistake never tried anything new.".
4.     Збережіть ім’я користувача у змінній і додайте на початку і у кінці імені кілька пропусків. Простежте за тим, щоб кожна керуюча послідовність (\t і \n) зустрічалася принаймні один раз. Виведіть ім’я, щоб було видно пропуски на початку і у кінці рядка. Потім виведіть його знову з використанням кожної з функцій видалення пропусків: lstrip()rstrip() і strip().
5.     Використайте функцію print() для виведення повної домашньої адреси. У першому рядку виведіть власне ім’я та прізвище. У кожному наступному рядку виведіть окремі елементи адреси (країна, індекс, назва населеного пункту, вулиця, номер будинку тощо).
6.     Виконайте переведення одиниць вимірювання відстаней. Значення відстані вказано у метрах. У кожному новому рядку програма виводить значення відстані, представлене у: дюймах, футах, милях, ярдах тощо. Числові дані на екрані мають бути у відформатованому вигляді: два знаки після десяткової точки. Використайте функцію format(). Потрібні значення одиниць вимірювання знайдіть у мережі Інтернет.
7.     Обчисліть тривалість якоїсь події. Припустимо, учнівські канікули тривали кілька днів. На екран треба вивести у відформатованому вигляді (вирівнювання за лівим краєм, ширина поля: 10 знаків) загальну тривалість цієї події у годинах, хвилинах, секундах.
8.     Виконайте перетворення значення температури у градусах Цельсія (C) для інших температурних шкал: Фаренгейта (F) і Кельвіна (K). Програма повинна відображати еквівалентну температуру у градусах Фаренгейта (F = 32 + 9/5 * C). Програма повинна відображати еквівалентну температуру у градусах Кельвіна (K = C + 273,15). Результати потрібно вивести на екран у відформатованому вигляді: з використанням двох знаків після десяткової точки, мінімальною довжиною поля (15), вирівнюванням по центру. Зверніть увагу, у числах для розділення дробової і цілої частин використовують точку.
9.     Виконайте розкладання чотирицифрового цілого числа і виведіть на екран суму цифр у числі. Наприклад, якщо обрали число 6259, то програма повинна вивести на екран повідомлення: 6 + 2 + 5 + 9 = 22. Використайте функцію format() для відображення результату.
10. За координатами широти і довготи двох точок на Землі у градусах визначте відстань між ними у кілометрах. Нехай (x1y1) і (x2y2) є кординатами широти і довготи (у градусах) двох точок на земній поверхні. Відстань між цими точками у кілометрах обчислюється так: відстань = 6371.032 × агссоs(sin(x1) × sin(x2) + cos(x1) × соs(x2) × cos(y1 - y2)). Значення 6371,032 - це середній радіус Землі у кілометрах. Тригонометричні функції Python працюють з радіанами. Як результат, необхідно перетворити значення координат із градусів у радіани перед обчисленням відстані за формулою. Модуль math містить функцію з ім’ям radians, яка переводить градуси у радіани. Переведення можна зробити і за формулою, на зразок x1 = x1 × pi/180, де pi- число Пі. Знайдіть відстань між двома містами Пекін (39.9075000, 116.3972300) і Київ (50.4546600, 30.5238000) і виведіть значення на екран. Значення відстані повинне відображатися у відформатованому вигляді: з використанням трьох знаків після десяткової точки, мінімальною довжиною поля (10), вирівнюванням за правим краєм. На даному сайті знайдіть значення координат у десяткових градусах ще для кількох пар міст на вибір і визначте відстань у кілометрах між ними. Перевірте правильність визначення відстаней між містами, використовуючи один із сервісів вищезгаданого сайту.
11. Змініть код програм із пунктів 6-9 таким чином, щоб дані у програми могли вводитись користувачем із клавіатури. Для модифікації коду використовуйте функцію input().
Виберіть дві програми з написаних вами і додайте у кожну хоча б один коментар. Якщо ви не знаєте, що написати у коментарях, додайте своє ім’я і поточну дату на початку коду. Потім додайте один коментар з описом того, що робить програма. 

Немає коментарів:

Дописати коментар