Основними технічними характеристиками комп’ютера є:
- Процесор (вказується тип)
- Частота тактового генератора
- Тип системної шини материнської плати
- Об’єм оперативної пам’яті (ОЗУ, RAM)
- Об’єм кеш пам’яті (Cache)
- Об’єм жорсткого диска
- Швидкість CD-ROMа
- Тип монітора та розмір екрана по діагоналі
- Тип відеокарти і об’єм її оперативної пам’яті
Характеристики елементів системного блоку
Системний блок – це корпус персонального комп'ютера, у якому розміщуються всі його основні деталі.
Материнська плата
Материнська або системна плата (англ. mother board) – друкована схема, на якій розміщені важливі електронні чіпи, які керують роботою всього комп'ютера. До них під’єднуються контролери та адаптери, котрі «командують» конкретними обладнаннями. Материнська плата повинна відповідати типу процесора. Контролер портів введення- виведення присутній у кожному ПК, і в основному інтегрується в саму «материнку». Він з'єднується з роз’ємами на задній панелі комп'ютера, через які підключаються клавіатура, миша, принтер тощо). Різновиди портів введення-виведення: паралельні (LPT), для підключення принтера послідовні (СОМ), для підключення миші, модему і т.д. Usb-Порти, для підключень безлічі пристроїв(флэш-накопичувачі, сканери).
Процесор
Центральний процесор (ЦП) – електронна схема, створена в єдиному корпусі невеликого розміру. ЦП являє собою основну деталь на системній платі, що забезпечує обчислення й обробку інформації. Саме такі характеристики ЦП як його тип і тактова частота визначають основні можливості ПК.
Тактова частота – кількість операцій, виконаних процесором за секунду. Частота відповідає за швидкодію комп'ютера й виміряється в герцах (1800 Мгц або 2.2 Ггц). Типи процесорів або їх моделей (Intel Pentium, Intel Celeron, AMD Sempron, AMD Athlon) відрізняються амплітудою робочої температури, габаритами, споживанням енергії. ЦП навіть однакового типу можуть мати різні частоти – чим вона вища тим краща продуктивність ПК і, відповідно, вища ціна.
Відеокарта
Відеоконтролер або відеокарта – це електронна плата, що формує і направляє відеосигнал для відображення його на дисплеї. Відеоадаптер звичайно вставляється в роз’єм AGP, розміщений на системній платі. Однією з найголовніших характеристик відеосистеми (контролер – монітор) є дозвіл, тобто кількість пікселів (крапок) по горизонталі й по вертикалі на екрані зображення - 800х600, 1024х768. Широкоформатним моніторам властиві такі графічні розширення як 1440х900 і вище. При виведенні картинки на екран комп'ютер може використовувати різні палітри колірної гами – від 16 до 16,8 млн. кольорів. Відповідно, якість зображення може пколиватися від 8 до 64 біт.
Оперативна пам'ять (ОЗУ)
У ній зберігаються програми, з якими в даний момент працює комп'ютер. Обсяг оперативної пам'яті входить у список основних характеристик ПК. Вимірюється в Мегабайтах і Гігабайтах. Обсяг ОЗУ суттєво впливає на швидкодію комп'ютера. На сьогодні, обсяг оперативної пам'яті вважається нормальної не менше 1 Гб. Але, наразі, існують модулі з пам'яттю 8 Гб.
Накопичувач інформації - жорсткий диск (HDD, Hard Disk Drive)
Жорсткі диски призначені для довготривалого зберігання інформації (на відміну від оперативної пам'яті). Ємність - основна характеристика жорсткого диска. Це кількість інформації, яку можна на нього записати. Вимірюється в Гігабайтах і Терабайтах. На даний момент максимальна ємність – 2 ТБ. Також важливими властивостями HDD є інтерфейс підключення (ATA, SATA) швидкість обертання (rpm) і час доступу до даних. Наприклад, жорсткий диск може мати такі характеристики: SATA, 500 Гб, 7200 rpm.
Монітор
Монітор є обладнанням, що відображає інформацію, сформовану відеокартою.
Характеристики монітора:
- діаметр, виміряється в дюймах. Найпоширеніші - 17”, 19”, 22”.
- графічний дозвіл (кількість крапок по вертикалі й горизонталі
- кількість кольорів
Друга й третя характеристики залежать від ще одного компонента видеосистеми – відеопам'яті.
Чим більший обсяг відеопам'яті тим чіткішою й красивішою буде картинка.
Клавіатура
Клавіатура - основне обладнання введення текстової, цифрової, символьної інформації в ПК.
Миша
Потрібна для зручного керування файлами в комп'ютері. Створена після написання графічної оболонки операційної системи (Windows, Linux).
Бувають кулькові (шарикова), оптичні (лазерні) і бездротові лазерні
Немає коментарів:
Дописати коментар