Тема:
ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ
БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА КРУГЛІ ЧИСЛА. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД
ЧИСЛА
Мета: вчити планувати послідовність виконання дій під час письмового множення
на круглі числа; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення;
виховувати інтерес до предмета.
Обладнання
та матеріали: зошит,
олівець, ручка
Тип
заняття:
комбінований
Хід
уроку
І.
Організаційний момент (1хв)
II.
Актуалізація опорних знань учнів (10хв)
IІI. Мотивація
навчально-пізнавальної діяльності учнів (4хв)
IV.
Повідомлення теми, мети та завдань заняття (1хв)
V.
Вивчення нового матеріалу (8 хв)
VІ.
Практична робота (15хв)
VІІ.
Заключний етап (1хв)
І. Організаційний
момент
- Відкривайте ваші зошити запишіть число
класна робота
ІI. Актуалізація опорних знань учнів
Усні обчислення
Знайти
1/2 ; 2/3 ; 3/4 ; 3/10 ; 2/5 ;
4/5 від 1 год. (30 хв; 40 хв; 45 хв; 18 хв; 24 хв; 48 хв)
Математичний диктант
- Скільки кілограмів у 3/4 тонни?
- Скільки хвилин у 3/4 години?
- Збільшіть число 25 у 4 рази.
- Знайдіть частку чисел 32 та 16.
- Знайдіть суму чисел 3 км 850 м
і 1 км 150 м.
- Периметр квадрата 24 см. Чому
дорівнює його площа?
- Потяг за 1/3 години проходить
18 км. Скільки кілометрів він проходить за годину?
- Довжина сараю 8 м, а ширина 4
м. 3/4 площі підлоги пофарбовано. Скільки квадратних метрів площі підлоги не
пофарбовано?
- Яке число треба розділити на
300, щоб отримати 3?
Відповіді:750 кг; 45 хв; 100; 2;
5 км; 36 см
2; 54 км; 8 м2; 900.
ІII.
Мотивація навчально-трудової
діяльності учнів
Усні обчислення
45 000 • 100 = 250 • 100 = 25 000
10 000 : 1000 = 10
20 • 3 = 14 • 5 = 520 • 7 = 30
• 4 =
_
Діти, що ми тільки но робили? А яку дію ми зазвичай виконували ? Оттже тема нашого сьогоднішнього уроку
IV.
Повідомлення теми , мети та завдань уроку
Тема:
ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ
БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА КРУГЛІ ЧИСЛА. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД
ЧИСЛА
Мета: вчити
планувати послідовність виконання дій під час письмового множення на круглі
числа; на розрядні
числа
V. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 134)
Завдання 823 (усно)
VІ. Практична роботи
Фізкультхвилинка
Всі піднесли
руки — раз,
І навшпиньки
став весь клас.
Два — присіли,
руки вниз,
|
На сусіда не
дивись.
Будем дружно
ми вставати,
Щоб ногам
роботу дати.
|
Хто старався
присідати —
Може вже
відпочивати.
|
5784
• 50 = 289 200 — правильно
741
• 400 – 28 200 = 268 200 — правильно.
Завдання
825 (письмово з поясненням на дошці)
28
• 60 = 1680; 345 • 600 = 207 000;
87
• 400 = 34 800; 4107 • 90 = 369 630;
506
• 50 – 1500 = 25 300 – 1500 = 23 800;
20
000 – 173 • 80 = 20 000 – 13 840 = 6160.
Завдання
826 (самостійно)
x:
500 = 25 x– 500 = 25 x+ 25 = 500
x=
25 • 500 x= 25 + 500 x= 500 – 25
x=
12 500 x= 525
x= 475
Офтальмологічна пауза
Завдання
827 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1)
2 + 3 = 5 (міш.) — зібрали троє поросят;
2)
300 : 5 = 60 (кг) — в одному мішку.
Відповідь:60
кг жолудів в одному мішку.
Завдання
828 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1)
248 грн : 100 • 3 = 24 800 к. : 100 • 3 = 744 (к.) — від 248 грн;
2)
74 800 – 744 = 74 056 (к.) — нова вартість.
74
056 к. = 740 грн 56 к.
Відповідь:нова
вартість товару — 740 грн 56 к.
VІI. Заключний етап
1.
Рефлексія
-
Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?
-
Що здалося складним?
2.
Повідомлення домашнього завдання
Виканати
Немає коментарів:
Дописати коментар