четвер, 17 березня 2016 р.

УСНЕ МНОЖЕННЯ ДВОЦИФРОВИХ І КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ЧИСЛА. СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ, РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЯКИХ ВИМАГАЄ ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИ

Тема: ″ УСНЕ МНОЖЕННЯ ДВОЦИФРОВИХ І КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ЧИСЛА. СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ, РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЯКИХ ВИМАГАЄ ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИ
Мета: формувати вміння  виконувати усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення;.        Виховувати акуратність
Обладнання та матеріали:  зошит, олівець, ручка
Тип заняття: формування вмінь та навичок

Хід уроку
І. Організаційний момент (1хв)
II. Актуалізація опорних знань учнів (10хв)
IІI. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів (4хв)
IV. Повідомлення теми, мети та завдань заняття (1хв)
V. Практична робота (23хв)
VІ. Заключний етап (1хв)

І. Організаційний момент
 - Відкривайте ваші зошити запишіть число класна робота
ІI. Актуалізація опорних знань учнів
Множники ЗО і 0. Знайти добуток.
 Число 500 збільшити в 2 рази.
 Число 500 збільшити на 2.
 На скільки 120 більше 4?
 У скільки разів 120 більше 4?
 Ділене 60, дільник 20. Знайти частку.
 Знайти добуток чисел 32 і 3.
 Знайти різницю чисел 32 і 3.
 Записати суму чисел 32 і 3.
 На скільки 32 більше, ніж З?
 На яке число потрібно розділити 640, щоб отримати 80?
 На яке число потрібно помножити 150, щоб отримати 600?
Відповіді: 0; 1000; 502; 116; ЗО; 3; 96; 29; 35; 29; 8; 4.
Завдання 814 (усно)
460 – 30 • 2 = 460 – 60 = 400;
10 • 1000 – 1 = 10 000 – 1 = 9999;
1000 – 82 • 10 = 1000 – 820 = 180;
20 • 20 – 10 • 10 = 400 – 100 = 300.
460 – 30 • 2 = 400             1000 – 82 • 10 = 180
10 • 1000 – 1 = 9999         20 • 20 – 10 • 10 = 300

ІII. Мотивація навчально-трудової  діяльності  учнів
Усні обчислення
45 000 • 100 =       250 • 100 = 25 000           10 000 : 1000 = 10
20 • 3 =             14 • 5 =                  520 • 7 =         30 • 4 =   
_ Діти, що ми тільки но робили? А яку дію ми зазвичай виконували  ? Оттже тема нашого сьогоднішнього уроку          

IV. Повідомлення теми , мети та завдань уроку
Тема: ″ УСНЕ МНОЖЕННЯ ДВОЦИФРОВИХ І КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ЧИСЛА. СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ, РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЯКИХ ВИМАГАЄ ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИ
Мета: формувати вміння  виконувати усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа
V. Практична роботи
Завдання 816 (письмово з поясненням на дошці)
13 • 50 = 650;                 1500 • 20 = 30 000;
22 • 30 = 660;                 80 • 400 = 32 000;
3200 • 300 = 960 000;    60 • 40 = 2400;
160 • 40 + 1000 = 6400 + 1000 = 7400;
500 • 400 – 100 000 = 200 000 – 100 000 = 100 000.
 Фізкультхвилинка
Всі піднесли руки — раз,
І навшпиньки став весь клас.
Два — присіли, руки вниз,
На сусіда не дивись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Хто старався присідати —
Може вже відпочивати.


Завдання 817 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1) 720 : 9 • 2 = 160 (кг) — за перший день;
2) 720 : 5 • 3 = 432 (кг) — за другий день;
3) 160 + 432 = 592 (кг) — за два дні.
Відповідь:592 кг рису продали за два дні.
Завдання 818 (з поясненням на дошці)
Розв’язання
1) 180 : 6 = 30 (км) — за перший день;
2) 30 : 5 • 4 = 24 (км) — за другий день;
3) 30 + 24 = 54 (км) — за два дні;
4) 180 – 54 = 126 (км) — залишилося пройти туристу.
Відповідь:126 км залишилося пройти туристу.
Офтальмологічна пауза
Завдання 819 (самостійно)
28 784 : 7 = 4112;
Перевірка:4112 • 7 = 28 784;
37 054 • 5 = 185 270;
Перевірка: 185 270 : 5 = 37 054;
2707 – 978 = 1729;
Перевірка: 1729 + 978 = 2707;
19 м 04 см : 8 = 1904 см : 8 = 238 см = 2 м 38 см;
Перевірка:
2 м 38 см • 8 = 238 см • 8 = 1904 см = 19 м 04 см.
Завдання 820 (самостійно)
Розв’язання
1) 4 + 2 = 6 (ящ.) — усього;
2) 60 : 6 = 10 (кг) — один ящик.
Відповідь:10 кг помідорів уміщує один ящик.

VI. Заключний етап
1.                       Рефлексія
-          Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?
-          Що здалося складним?
2.         Повідомлення домашнього завдання
Виканати


Немає коментарів:

Дописати коментар