вівторок, 6 вересня 2016 р.

Лічба предметів. Поняття стільки ж, великий — малий, найбільший — найменший

Тема. Лічба предметів. Поняття стільки ж, великий — малий, найбільший — найменший
Мета:  вчити дітей розрізняти предмети за розміром; розкрити відношення між предметами (більший, менший, однакові); формувати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення.
Обладнання:  предметні малюнки, матеріал для лічби.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення вивченого матеріалу
Лічба предметів.
На малюнку — їжачок.
Їжачок готується до зими. Він наносив собі у нірку грибочки та яблучка. Їжак яблуками чистить свої гострі голочки. Наколов він двоє яблук та й у ліс собі побрів.
Дати відповідь:
— Скільки грибочків? Скільки яблучок?
— Чого більше? Менше? Що треба зробити, щоб їх стало порівну?
2. Усне опитування
• Полічити від 1 до 10, від 10 до 1.
• Назвати сусідів числа 2. Що більше — 2 груші або 5 яблук?
• Що треба зробити, щоб груш стало стільки ж, скільки яблук?
3. Фізкультхвилинка
Станьмо, діти, дружно в ряд, вирушаємо у сад.
Руки вгору піднімаєм, наче яблука знімаєм.
Назбираємо багато, щоб узимку ласувати.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Гра «Ми — покупці»
На малюнку зображені іграшки. Учні виходять до дошки, називають не предмет, а його розміри, порівнюють його з іншими іграшками. Решта дітей вгадують, яку іграшку хоче купити учень.
2. Порівняння за розмірами підручника й зошита, парт і шаф, дошки й таблиці
III. Закріплення знань
1. Робота з підручником
Розглянути іграшки на малюнку, порахувати всіх звірят, назвати всіх звірят від найменшого до найбільшого; від найбільшого до найменшого.
2. Робота з геометричним матеріалом
Викласти стільки кружечків, скільки на малюнку малих м’ячів.
3. Вправи на вироблення графічних навичок
Креслення бордюрчиків у зошиті в клітинку за вибором вчителя.
IV. Підсумки уроку

Немає коментарів:

Дописати коментар